
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 17 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 25 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 107 dB |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 280 nA |
| Max Supply Current | 1.6 mA |
| Nominal Supply Current | 650 µA |
| Output Current per Channel | 24 mA |
| Gain Bandwidth Product | 17 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Voltage Gain | 108.63 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 16 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
